Sonuç bulunamadı!...
E-house
E-house
Üretimden, Sahada Test ve Devreye Almaya Anahtar Teslim E-HOUSE Çözümleri
Üretimden, Sahada Test ve Devreye Almaya Anahtar Teslim E-HOUSE Çözümleri

Kontrolmatik, Ankara’daki Mobil Enerji Çözümler Fabrikası’nda mühendisliğinden, tüm sistemin üretimine, ekipman tedarikinden, sistem entegrasyonuna, fabrika testlerinden ve saha test ve devreye alınmasına kadar anahtar teslimi Prefabrik / Konteyner E-House üretmektedir.

 

 

Kontrolmatik’in deneyimli mühendislik ekipleri tarafından tasarlanan mobil trafo merkezleri, bir trafo merkezinin güç sağlaması için gerekli tüm bileşenleri içermekte, müşterilere kolay ve esnek çözümler sunmaktadır. Özel ve Kamu şirketleri için kesintisiz enerji tedariki kritik bir odak noktasıdır ve acil durum veya planlı kesintiler sırasında şebekeyi destekleyebilecek çözümlere ve ekipmana duyulan ihtiyacı yaratır. Kontrolmatik mobil trafo merkezi çözümleri ile proaktif önlemler almak, enerji kesintilerini en aza indiren esnek bir ağ sağlamak için hayati önem taşır.

Konteyner / Prefabrik E-HOUSE Çözümleri
Konteyner / Prefabrik E-HOUSE Çözümleri

Kontrolmatik, Ankara’daki fabrikasında özellikle enerji santralleri, fabrikalar ve madenler gibi tesisler için yerli kompakt mobil elektrik dağıtım merkezleri üretmektedir. E-house adı verilen sistem, belirli uygulamaya bağlı olarak standartlaştırılmış veya özelleştirilmiş bir mobil ünite olarak önceden işletmeye alınan prefabrik bir elektrik odasıdır. Bir tesisin elektrifikasyon altyapısındaki, tamamı elektriksel ve mekanik olarak birbirine bağlı çeşitli ürünlerden oluşan bir alt sistemdir.

 

 

E-House, orta gerilim AIS/GIS hücreler, dağıtım transformatörleri, MCC ve AG panoları, değişken frekans sürücüleri, HVAC, yangınla mücadele, aydınlatma ve tüm dâhili bağlantıları içeren modüler sistemlerdir.

“Tak-Çalıştır” Elektrik Odaları: E-HOUSE
“Tak-Çalıştır” Elektrik Odaları: E-HOUSE

E-House üretim tesisimizde üretilmiş, test edilmiş, onaylanmış, kompakt bir güç dağıtım çözümüdür. E-House, Orta Gerilim şalt donanımı, motor kontrol merkezleri, transformatörler, HVAC, UPS ve bina yönetim ve kontrol sistemlerini içerir. Nitelikli ve güvenilir tasarım sayesinde inşaat teslim sürelerini kısaltmanıza, nakliye, kurulum ve devreye alma maliyetlerini optimize etmenize ve çalışma süresini artırmanıza yardımcı olur. E-House, Petrol ve Gaz, Madencilik ve Ulaşım, Off-shore, Kamu Hizmetleri, Elektro-yoğun endüstriler veya Demiryolları gibi her türlü endüstrideki projeler için ideal çözümdür.

Kontrolmatik E-House Her Yerde; Asya, Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Amerika
Kontrolmatik E-House Her Yerde; Asya, Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Amerika

Anahtar teslim ürettiğimiz E-house çözümleri tüm ISO sertifikasyonlarına sahip olup, bölgesel ihtiyaçlara özel sertifikasyonları da bünyesine kazandırmıştır.  Bu prefabrik yada sabit elektrik odaları (EHOUSE), bir dağıtım odasında olması gereken tüm sistemleri konteyner yada prefabrik yapılar içerisine montaj edilmesiyle oluşur, içerdiği tüm sertifikalı ekipmanlar önceden fabrikada devreye alınarak, sahaya gelmeden testleri tamamlanmış olur.

 

 

E-house sistemleri, geçici, acil ya da kalıcı enerji dağıtım sistemlerin önceden devreye alınmasıyla fabrikada kullanıma hazır hale getirir ve kullanılacağı bölgeye gönderildiğinde kullanıma hazır olur. Kablo bağlantılarının yapılmasının ardından, hızlıca sahada devreye alınarak, ilk yatırım ve işletme sırasında zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

E-HOUSE Avantajları
E-HOUSE Avantajları

Önceden devreye alınan prefabrik yapılardan olan E-HOUSE çözümlerinin, proses endüstrisi, madencilik, petrol & gaz, enerji santralleri, şehirler ve daha fazlası için birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları;

 

 

-Konvansiyonel çözümlere göre daha kısa sürede tamamlanabilmektedir

-Mühendislik ve tasarım aşamasını azalmaktadır

-Kolay entegrasyon (tak-çalıştır) ile sahada kurulum süresi azalmaktadır

-Binalar yerine yerden tasarruf edebilmektedir

-ISO standardı veya özel ölçülerde tasarlanabilmektedir

-Site koşulları teslimat süresini etkilememektedir

-Tesisin kullanım ömrü tamamlandıktan sonra taşınabilmektedir

-Entegre ekipman arasındaki kablo maliyetini azaltmaktadır

-Ön işletmeye alınan e-house’lar ile test ve devreye alma süresi kısalmaktadır

Esnek ve Projeye Özel E-HOUSE Çözümleri
Esnek ve Projeye Özel E-HOUSE Çözümleri

İnsanlar ve ekipman için güvenliği artırın:

 

 

Dahili ark koruması ve ısı yalıtımı.

Zorlu ortamlarda ekipman koruması.

Yerel standartlara uygunluk.

 

 

Basitleştirin:

 

 

Eksiksiz dağıtım çözümü için tek ortak.

Bir proje yönetimi ekibi süreçleri, zaman yönetimini ve kontrolü basitleştirir.

Bir mühendislik tasarım ekibi maliyetleri optimize eder.

 

 

Maliyetleri azaltın:

 

 

Düşük mühendislik, kurulum ve devreye alma maliyetleri sayesinde CAPEX azalması.

Komple mühendislik çözümü fabrikada kontrol edilir, test edilir ve önceden devreye alınır, bu da sahada zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Son derece kullanışlı bir tasarım ve yerel teknik uzmanlar aracılığıyla OPEX azaltma.

Nitelikli ve güvenilir tasarım sayesinde artırılmış çalışma süresi.

İleri E-House Mühendislik Çalışmaları
İleri E-House Mühendislik Çalışmaları

İhtiyaca uygun E-House çözümleri geliştirmek, tecrübe ister. Kontrolmatik olarak güçlü mühendislik kadromuzla E-House ürünlerimizin tüm elektrik, statik ve mekanik tasarımlarını kendi mühendis kadromuzla yapmaktayız. Avrupa, Amerika, Türkiye ve daha birçok standarda uygun üretim ve tasarım yapan şirketimizin çalıştığı bazı standartlar şu şekildedir; ANSI/ASME/AISC/NEMA/ASTM/AWS, TSE, SI, EUROCODE/IEC/EN/BS.

Güçlü Üretim Kadrosuyla A’dan Z’ye E-House Üretimi
Güçlü Üretim Kadrosuyla A’dan Z’ye E-House Üretimi

Kontrolmatik, tüm E-house (elektrik odası) imalatlarını bünyesinde gerçekleştirme ve Ankara, Türkiye’deki 8.000 m2 alana sahip mobil enerji çözümler fabrikasıyla 32 ülkeye ihraç etmektedir. Kullanılacağı bölgeye ve ihtiyaca göre tasarımı biten E-House ürünleri, üretim aşamasına geçer. Kaide, çelik iskelet, iç-dış duvar panelleri, çatı vb prefabrik yapı ortaya çıkarılmıştır. Buna paralel olarak yerleştirilmesi planlanan elektrikli ekipmanların üretimi devam etmekte ve mekanik montajı tamamlanmaktadır. Fabrika test ve devreye alma çalışmaları tamamlandıktan sonra kullanılacağı bölgeye nakle hazır hale gelir. 

E-HOUSE Kullanım Alanları
E-HOUSE Kullanım Alanları

Prefabrik / konteyner tiplerindeki tak-çalıştır olarak hizmet veren E-House ürünlerimiz, -40 ile +50 derecelerdeki zorlu koşullarda sorunsuz çalışmaktadır. Birçok farklı alanda kullanılan E-House (elektrik odası) ürünlerimiz genellikle aşağıdaki durumlarda tercih edilmektedir:

 

 

-Acil bir güç kaynağı gerektiğinde,

-Doğal afet durumlarında yedek ünite,

-Planlı inşaat, bakım ve denetim programları için hizmetin sürekliliği gerektiğinde,

-Kapasite üstü ihtiyaçlarda,

-Yeni tesis kurulumlarında.

Kompakt Çözümler
Kompakt Çözümler

Kontrolmatik, Ankara’daki Mobil Çözümler Fabrikası’nda mühendisliğinden, üretime, ekipman tedarikine, montaj ve entegrasyondan, fabrika ve sahada test ve devreye alınmasına kadar anahtar teslim kompakt çözümler üretmektedir.

Haberler
Kontrolmatik Teknoloji olarak, yatırımcı ilişkilerinde uluslararası standartlarda uyguladığımız kurumsal yönetim ile paydaş değerini sürekli artırmayı hedefliyoruz.
Tümünü görüntüleyin