Sonuç bulunamadı!...
Proses Endüstrisi
Kontrolmatik, hem konvansiyonel sistemler hem de dijital prosesler için uçtan uca çözümler sunmaktadır.
Kontrolmatik, hem konvansiyonel sistemler hem de dijital prosesler için uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Kontrolmatik, endüstriyel tesisler ve ağır sanayi kuruluşları için katma değeri yüksek yazılım, kontrol sistemi, elektrifikasyon ve enstrümantasyon çözümlerini tek noktada sunmaktadır. Proses endüstrisinde tasarım ve uygulamanın temelini oluşturan uluslararası standartlar hakkında geniş bilgi ve deneyime sahip olan Şirket, kanıtlanmış tasarım, montaj ve proje yönetimi yetenekleri ile aşağıdaki ürün ve hizmetler için geniş ölçekli çözümler bulundurmaktadır:

Elektrik & mekanik sistem tasarımları
Tedarik, kurulum ve inşaat
BOP (E-BOP, M-BOP ve C-BOP)
Endüstri 4.0 üretim seviyesi altyapı tasarım ve kurulumları
Nesnelerin İnterneti (IoT)
Mekanik ve elektrik tesisatı
Proses kontrol çözümleri (PLC, SCADA, RTU, DCS)
Enstrümantasyon
Tesis bilgi sistemleri (PI)
Üretim yönetim sistemleri (MES)
Kompakt komuta merkezi çözümleri
Mobil veri merkezi çözümleri
Konvansiyonel + Dijital
Hem konvansiyonel sistemler hem de dijital prosesler için uçtan uca çözümler sunan Kontrolmatik, kimya ve ilaç, demir & çelik, çimento, kâğıt, tekstil, yiyecek & içecek tesislerinde referanslarını her geçen gün arttırmakta, memnun müşterileriyle uzun yıllar sürecek birliktelikler başlatmaktadır.
Konvansiyonel + Dijital
Kendi Enerjisini Üreten Tesisler
Kendi Enerjisini Üreten Tesisler

Kontrolmatik, müşterilerine daha sürdürülebilir ve düşük karbon ayak izine sahip üretim tesislerine yönelik çözümler de sunmaktadır. Şirket, küresel piyasalarda artan enerji maliyetleriyle mücadele etmek ve daha rekabetçi fiyatlara sahip olabilmeleri için kendi enerjisini üreten tesisler tasarlamakta ve devreye almaktadır. Gerçekleştirilen proses iyileştirmeleri ve dijitalizasyon çalışmaları ile bir yandan daha verimli tesisler elde edilirken bir yandan da karbon ayak izinin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.


Rüzgâr enerji santralleri, çatı ve arazi tipi güneş enerji santralleri ile fabrikalardaki potansiyel yeşil enerji kaynakları değerlendirilmekte, atık ısı geri kazanım sistemleri ile üretilen elektriğin fabrika içerisinde kullanılması sağlanmaktadır. Ayrıca sunulan enerji depolama sistemleri ile de atıl enerjinin depolanarak, ihtiyaç halinde tekrar yüksek kapasitede kullanılmasına olanak sağlanmaktadır.