Sonuç bulunamadı!...
Yenilikçi Çevre Dostu Teknolojiler
İştiraklerimizle Gelen Güç

Endüstriyel süreçleri, enerji santrallerini ve ulaşım altyapısını çok iyi tanıyor, işleyişi hızlandıracak, verimliliği artıracak, karbon ayak izini azaltacak projeler geliştiriyoruz. Bu doğrultuda iştiraklerimizle sürdürülebilir bir gelecek için kendi teknolojilerimizi geliştiriyoruz.

Kontrolmatik Teknoloji
Kontrolmatik Teknoloji

Kontrolmatik Teknoloji, Sistem Entegratörü ve Teknoloji Sağlayıcısıdır. Enerji, Endüstriyel Proses, Madencilik ve Ulaştırma sektörleri için uçtan uca dijital çözümler sunar.

Kontrolmatik, 2021 yılında Control Engineering tarafından yayınlanan Dünyanın En Büyük Sistem Entegratörleri listesinde 28. sırada yer alarak sektörün en prestijli listesindeki en genç şirketlerden biri haline geldi. 2023 yılında da sıralamasını korudu. Bu yıl 6 sıra birden yükselerek 22. Sıraya yerleşti. Önümüzdeki yıllarda bu başarısını daha da artırarak dünya çapında ilk on firmadan biri olmayı hedeflemektedir. 

Kontrolmatik Teknoloji, 2016 yılında kurduğu AR&GE departmanı ile geliştirdiği teknolojik çözümleri ticari ve teknik olgunluğa ulaştıkça markalaştırarak sürdürülebilir bir gelecek mottosuyla kullanıma sunmaktadır. 

Pomega Enerji Depolama Teknolojileri
Pomega Enerji Depolama Teknolojileri

Kontrolmatik'in %89 iştiraki olan Pomega Enerji Depolama Teknolojileri, Lityum-İyon Pil Hücresi, Modülleri ve Konteyner Çözümleri üreticisidir. Kanıtlanmış teknolojisi prizmatik Lityum Demir Fosfattır. Fabrika Ankara, Türkiye'de bulunmaktadır.

2021'de başlayan yatırımın, 2023 yılı ikinci yarısı başında 500 MWh/yıl kapasiteli ilk fazı devreye alınmıştır, yıl sonuna kadar 1.750 MWh/yıl kapasiteye çıkarılması ve 2024 yılında üçüncü fazın da devreye girmesiyle 3.000 MWh/yıl kapasiteye ulaşması planlanmaktadır, fabrika Türkiye'nin ilk özel sektör sermayeli Lityum-İyon pil hücresi fabrikasıdır.

İlk Fazın devreye alınmasıyla 250, diğer fazların devreye alınmasıyla 600 kişilik ek istihdam sağlayacak fabrika, "sıfır-atık" prensibiyle kurulmaktadır. Pomega websitesine buradan ulaşabilirsiniz: tr.pomega.com/

Progresiva Enerji Yatırımları
Progresiva Enerji Yatırımları

Kontrolmatik'in %95 iştiraki olan Progresiva Enerji Yatırımları, yenilikçi ve alternatif enerji projelerine yatırım yapmaktadır. Ayrıca enerji ticareti alanlarında faaliyet gösteren şirket bu kapsamda yurt içi ve yurt dışında toptan ve perakende elektrik satış faaliyetleri yürütecektir.


Progresiva, Türkiye'deki ilk ve tek müstakil enerji depolama tesisi ile enerji tedariki yapabilecek lisansa sahip olup 2024 yılı içerisinde 250 MW / 1.000 MWh kapasiteli tesisini devreye alacaktır.

Dünyanın da sayılı enerji depolama tesislerinden biri olacak yatırım ile, Türkiye'nin Marmara Bölge'sindeki enerji arzına güvence altına alacak ve daha yeşil bir gelecek için yenilenebilir enerji santrallerinin yapılmasının önünü açacaktır.

Controlix Nesnelerin İnterneti (IoT)
Controlix Nesnelerin İnterneti (IoT)

Kontrolmatik'in bir markası olan Controlix, 40'dan fazla sensöre ve bulut yazılımlarına sahip bir Nesnelerin İnterneti (IoT) şirketidir. Milyonlarca veri toplayabilen, gerçek zamanlı analizler gerçekleştirebilen, gözetimsiz aksiyon alabilen Kontrolmatik mühendislik ekibi tarafından geliştirilen interaktif bir platformdur. Modüler bir şekilde tasarlanan geliştirilmiş platform iş değeri yaratmak için büyük veri ortamlarında toplanan verilerin izlenmesi, yönetilmesi ve analizini sağlamaktadır. Birden fazla iletişim protokolü içeren çözümler esneklik sunmakta ve birçok projeye kolayca uyum sağlamaktadır.

 

Bilişim sektörlerindeki dünya devleri ile ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar sonucu ortaya çıkan son teknoloji yazılım ve donanımlarla kişiye özel çözümler sunan Şirket, başarıyla tamamlanan projelerle kazandığı deneyimle, müşterilerinin güvenilir ve tercih edilen iş ortağı haline gelmiştir.

Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri
Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri

Kontrolmatik'in %25 iştiraki olan Plan-S, uydu ve uzay teknolojileri alanında Türkiye'nin en büyük özel girişimidir. Alçak yörünge için küçük uydular, iletişim altyapısı için sabit uydular tasarlayıp inşa eden Şirket, müşterilerine Hizmet çözümleri sağlayıcısı olarak uçtan uca uydular sunmaktadır. Ortaklık, 2022 yılında Bilkent Cyberpark içerisinde 4.500 m2 kapalı alan sahip, 300 kişi kapasiteli Ar-Ge binasında faaliyete geçecektir. İlerleyen aşamalarda 1.500 m2’lik bir üretim ve entegrasyon tesisinin de faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek proje ile uyduların Türkiye ile çevresindeki bölgede bir yayın ağı oluşturarak çeşitli sektörlerden toplayacağı sensör datalarını işleyerek yeryüzüne gönderilmesi sağlanacaktır. 2022 yılının ilk yarısında ilk test uydusunu gönderen şirket, 2022 yılında da "Connecta T1.1" ve "Connecta T2.1" uydularını da yörüngeye fırlattı.

McFly Robot Teknolojileri
McFly Robot Teknolojileri

Elektrik-elektronik, otomotiv, metal, makine, plastik, kimya sanayii ve gıda sektörlerine yönelik işbirlikçi robotlar geliştirmekte, bunun yanında robotik bileşenler de üretmektedir. Seri üretimi merkezine alan yerleştirme, kaynak, lehimleme, montaj, yükleme-boşaltma, taşıma, boyama, paletleme ve benzeri uygulamalara yönelik uygulama bazlı robotik çözümler geliştirmektedir.

 

McFly Robot Teknolojileri olarak, insanlar ve robotların birlikte çalışma ihtiyacından doğan işbirlikçi robotları geliştirmekteyiz. Bu robotlar, yaratıcılığımız ve mühendislik gücümüzün birleşimiyle ortaya çıkan hafif, esnek ve güçlü yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca çalışabilirler. Ayrıca, işbirlikçi robotlarımız, kullanıcı dostu arayüzü, kolay programlanabilirliği ve hızlı çözüm yetenekleri nedeniyle, entegre edildikleri sistemlerde üst düzey verimlilik sunarlar.

Enwair Enerji Teknolojileri
Enwair Enerji Teknolojileri

Enwair, 2015 yılından bu yana enerji depolama sektöründe hizmet vermektedir. Faaliyetlerine yeni nesil Lityum-İyon bataryaları üretmek üzere başta anot, katot ve polimer malzemeler geliştirmekle başlamış olup, batarya kimyası, elektroniği ve malzeme yapısı üzerine Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Enwair, Türkiye’de ve dünyada ticari olarak ilk kez piyasa sürülecek silisyum bazlı anotlar ve lityum zengin katotlar ile pazarda yerini almaya hazırlanmaktadır. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri, enerji üretimi, enerji depolama ve enerji malzemeleri üzerine olan uzman kadrosu, günümüz dinamiklerine yatkın ve yetkin genç mühendisler ve kimyagerlerden oluşmaktadır.

Emek
Emek

Emek bağımsız, uluslararası çalışan bir ölçü transformatörleri üreticisidir. Güvenilir ve yüksek kalitede ürünleri yerel ve uluslararası laboratuvarlarda defalarca test edilmiştir. Deneyimi yarım asırdır sistemde çalışan transformatörler ile sağlamlaşmış, her geçen gün kendini geliştirmiş ve yenilemiştir

 

Elektromekanik sektöründe 1969'dan beri gerek yurt içinde gerekse yurtdışında yalnız ürünleri ile değil, bilgisi, deneyimi, girişimciliği, yol göstericiliği ile de yer kazanmıştır. Mesleki örgütlenmeye verdiği önem fabrikalarında ürettiği ürünlerin yarattığı katma değerin çok üstünde gelişmeler sağlamıştır.

Üç Yıldız Antimon Madencilik A.Ş.
Üç Yıldız Antimon Madencilik A.Ş.

25 yılı aşkın tecrübemiz ile maden araştırmacılığı ve maden çıkarma işlemini; doğaya ve insana saygı ilkemizden ödün vermeden gerçekleştiriyoruz. Antimon madenini en hassas işçilik ile çıkarmakta ve bu alanda hizmet veren sektörlere ulaşımını sağlamaktayız. Profesyonel çalışanlarımızın tecrübelerini, teknolojik cihazlarımızla yapmış olduğumuz çalışmalarla birleştirmekte ve en nitelikli hizmeti vermekteyiz.

Signumtte
Signumtte

Signumtte 2009 yılından itibaren geliştiriciliği kendisine ait olan Windesk.FM platformunda yeni teknolojileri ve eğilimleri, pazar ve müşteri ihtiyaçlarına uygun tasarlayarak, teknoloji firması kimliği ile yazılım çözümleri sunmaktadır. Signumtte, kuruluşunun ilk yıllarından itibaren Windesk.FM platformunda ITIL uyumlu BT Servis Yönetimi, Çağrı Merkezi Tabanlı Müşteri Hizmetleri Yönetimi ve İş Süreçleri Yönetimi alanlarında geliştirilen çözümleri ve deneyimleri ile 2016 yılından itibaren Entegre Tesis ve İş Yeri Yönetimi’ni uygulama alanınataşıyarak sektörde fark yaratan yeni bir vizyon geliştirmektedir.