Sonuç bulunamadı!...
Yeni Nesil Teknoloji Şirketi
Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden olan Kontrolmatik, enerji ve teknoloji sektörlerine katma değerli ürün ve servisler sunan bir mühendislik şirketi, sistem entegratörü, teknolojik ürün ve çözümler sağlayıcısıdır.

Kontrolmatik 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Genel Merkezi İstanbul Sarıyer ‘de olan Şirket, Ankara’da biri faaliyete geçen, diğeri inşaat halinde iki fabrikası ve birçok ülkedeki ofisleriyle hizmet vermektedir. Kontrolmatik’in temel faaliyet alanı, enerji üretim, iletim ve dağıtım tesisleri, petrol & doğal gaz, ulaşım, yiyecek & içecek, maden, akıllı tarım & gübre ve diğer çimento, kâğıt, demir-çelik, kimya gibi endüstriyel tesislere; santral yan tesisleri, operasyonel teknolojiler, endüstriyel yazılımlar, kontrol ve güvenlik sistemleri, haberleşme, veri işleme ile nesnelerin interneti ile güç sistemleri ve anahtar teslim çözümler üretmektir.


Şirket tecrübeli çalışanıyla, 35 ülkede sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirket müşterilerine operasyonel teknoloji çözümleri sunmakta; operasyonel teknoloji paketlerinin enformasyon teknolojileri ile entegrasyon proje ve yazılımlarını gerçekleştirmekte; tüm elektrik, elektromekanik, mekanik, konstrüksiyon ve yapı işleri ile koruma, kontrol, izleme, yazılım, haberleşme altyapıları, siber güvenlik ihtiyaçları için temel tasarım kapsamlarından başlayıp işletmeye alınmasına kadar gerekli tüm mühendislik, tedarik, inşa, test ve devreye alma hizmetlerini tek bir çatı altında gerçekleştirmektedir.


Kontrolmatik bu sektör ve pazarlarda faaliyetleri doğrultusunda teknolojiler geliştirmekte, sektöründe öncü uluslararası şirketler ile uzun süreli çözüm ortaklıkları kurarak büyük sistem entegrasyonu projeleri gerçekleştirmekte, kendine ait tasarım, yazılım, ürün ve çözümler ile uçtan uca ve anahtar teslim ürün, hizmet ve sistemlerin satışlarını gerçekleştirmektedir.

Dünyadaki trendleri ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Kontrolmatik, süreç içerisinde faaliyet alanlarını genişletmiştir.

2008 yılında kurulan, Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden olan Kontrolmatik, enerji ve teknoloji sektörlerine katma değerli ürün ve servisler sunan bir mühendislik şirketi, sistem entegratörü, teknolojik ürün ve çözümler sağlayıcısıdır.

Kontrolmatik, faaliyet gösterdiği alanlarda güçlü mühendislik ve üretim kadrosuyla uçtan uca yeşil çözümler sunmaktadır. Günümüz teknoloji koşullarına bağlı olarak ürün ve sistem yelpazesini sürekli geliştiren Kontrolmatik, hızla gelişen yapısı ile dünya markası olma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

“Teknoloji kontrol eden, geleceği kontrol eder!” mottosuyla çıktığımız bu yolculukta, 35 ülkede 350'den fazla referans projede imzası bulunan Kontrolmatik, yüzde 60'ından fazlası mühendisten oluşan 1.000'i aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük 22. sistem entegratörü konumunda bulunuyor. Enerji depolama teknolojilerinden, elektrikli araç paylaşım platformlarına, nesnelerin interneti (IoT) yazılım ve sensörlerinden, kolaboratif robot kol üretimine, haberleşme ve görüntüleme uydularından uzaya yönelik çözümlere kadar farklı disiplinlerde faaliyet göstermektedir.

Dünyanın En Büyük 22. Sistem Entegratörü

Çok kısa sürede uluslararası alanda kendisine önemli bir yer edinen Şirket, bölgesel ve küresel bir güç olmak için önemli adımlar atmaktadır. 2019 yılında Sistem Entegratörü Devleri listesine 44’üncü sıradan giren Şirket, 2020 yılında CFE Medya ve Teknoloji’nin yayınladığı dünyanın en büyük sistem entegratörleri listesinde 37’nci sırada yer bulmuş, 2021 yılında ise aynı listede 28’inci sıraya yükselmiştir. 2023 yılında da sıralamasını korumuş, 2024 yılında ise 22. Sıraya yerleşmiştir.

 

Kilometre taşları
Kontrolmatik olarak, Ar-Ge çalışmalarımızla sürdürülebilir ve karbonsuz bir gelecek yaratıyoruz.