Sonuç bulunamadı!...
Yeni Nesil Teknoloji Şirketi
Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden olan Kontrolmatik, enerji ve teknoloji sektörlerine katma değerli ürün ve servisler sunan bir mühendislik şirketi, sistem entegratörü, teknolojik ürün ve çözümler sağlayıcısıdır.

Kontrolmatik 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Genel Merkezi İstanbul Sarıyer ‘de olan Şirket, Ankara’da biri faaliyete geçen, diğeri inşaat halinde iki fabrikası ve birçok ülkedeki ofisleriyle hizmet vermektedir. Kontrolmatik’in temel faaliyet alanı, enerji üretim, iletim ve dağıtım tesisleri, petrol & doğal gaz, ulaşım, yiyecek & içecek, maden, akıllı tarım & gübre ve diğer çimento, kâğıt, demir-çelik, kimya gibi endüstriyel tesislere; santral yan tesisleri, operasyonel teknolojiler, endüstriyel yazılımlar, kontrol ve güvenlik sistemleri, haberleşme, veri işleme ile nesnelerin interneti ile güç sistemleri ve anahtar teslim çözümler üretmektir.


Şirket tecrübeli çalışanıyla, 30 ülkede sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirket müşterilerine operasyonel teknoloji çözümleri sunmakta; operasyonel teknoloji paketlerinin enformasyon teknolojileri ile entegrasyon proje ve yazılımlarını gerçekleştirmekte; tüm elektrik, elektromekanik, mekanik, konstrüksiyon ve yapı işleri ile koruma, kontrol, izleme, yazılım, haberleşme altyapıları, siber güvenlik ihtiyaçları için temel tasarım kapsamlarından başlayıp işletmeye alınmasına kadar gerekli tüm mühendislik, tedarik, inşa, test ve devreye alma hizmetlerini tek bir çatı altında gerçekleştirmektedir.


Kontrolmatik bu sektör ve pazarlarda faaliyetleri doğrultusunda teknolojiler geliştirmekte, sektöründe öncü uluslararası şirketler ile uzun süreli çözüm ortaklıkları kurarak büyük sistem entegrasyonu projeleri gerçekleştirmekte, kendine ait tasarım, yazılım, ürün ve çözümler ile uçtan uca ve anahtar teslim ürün, hizmet ve sistemlerin satışlarını gerçekleştirmektedir.

Dünyadaki trendleri ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Kontrolmatik, süreç içerisinde faaliyet alanlarını genişletmiştir.

2016 yıllında bünyesinde yazılım ve nesnelerin interneti departmanı açan Şirket, endüstri 4.0, sanayide teknoloji ve siber güvenlik alanlarına yatırımlar yapmış, 2021 yılından itibaren mobil enerji sistemleri, uydu ve uzay teknolojileri alanlarında da çalışmalar gerçekleştirmeye başlamıştır.


Dijitalleşme konusunda Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan Kontrolmatik, kendi mühendisleri ve çözüm ortaklarının ortak çalışmalarıyla ortaya çıkan haberleşme, koruma, endüstriyel güvenlik, kontrol sistemleri, nesnelerin interneti ve yazılım çözümleriyle müşterilerini dijital çağa hazırlamakta, iç proseslerindeki izleme, kontrol ve güvenlik ihtiyaçlarını tek noktada çözmektedir. Şirket kendi geliştirdiği Controlix sensör ve yazılımları ile sahadan verileri tek bir merkezde toplamakta, yine kendi geliştirdiği online platform gelen verileri işleyerek müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. 

Ankara Kahramankazan’da 4.000 m2 kapalı alana sahip enerji Mobil Çözümler Fabrikası’nda mobil trafo merkezi, e-house, enerji depolama sistemleri, mobil hibrit enerji üretim üniteleri gibi taşınabilir enerji üretim, iletim ve dağıtım ekipmanları üreten Şirket, temelleri 2022 yılı başında atılacak Ankara Polatlı’daki fabrikasında da lityum demir fosfat batarya hücresi ve enerji depolama sistemleri ve son teknoloji haberleşme cihazları üretimi gerçekleştirecektir. Şirket’in iştiraklerinden olan Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri A.Ş. kendi geliştirdiği haberleşme test uydularını 2022 yılında yörüngeye göndermeye hazırlanmaktadır. Türkiye’de özel sektör girişimi olarak ilk kez gerçekleştirilecek proje ile uyduların Türkiye ile çevresindeki bölgede bir yayın ağı oluşturarak çeşitli sektörlerden  toplayacağı sensör datalarını işleyerek yeryüzüne gönderilmesi sağlanması hedeflenmektedir.

Dünyanın En Büyük 28. Sistem Entegratörü

Çok kısa sürede uluslararası alanda kendisine önemli bir yer edinen Şirket, bölgesel ve küresel bir güç olma yılında önemli adımlar atmaktadır. 2019 yılında Sistem Entegratörü Devleri listesine 44’üncü sıradan giren Şirket, 2020 yılında CFE Medya ve Teknoloji’nin yayınladığı dünyanın en büyük sistem entegratörleri listesinde 37’nci sırada yer bulmuş, 2021 yılında ise aynı listede 28’inci sıraya yükselmiştir.

 

2020 yılında %23,8’i halka arz edilen Şirket’in hisseleri Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmektedir.

Kilometre taşları
Kontrolmatik olarak, Ar-Ge çalışmalarımızla sürdürülebilir ve karbonsuz bir gelecek yaratıyoruz.
Haberler
Kontrolmatik Teknoloji olarak, yatırımcı ilişkilerinde uluslararası standartlarda uyguladığımız kurumsal yönetim ile paydaş değerini sürekli artırmayı hedefliyoruz.
Tümünü görüntüleyin