Sonuç bulunamadı!...
Endüstriyel Yazılım, Koruma ve Kontrol Sistemleri
Kontrol sistemleri, işletmelerde riskleri en aza indirerek verimli ve güvenli çalışma sağlamaktadır. İzleme, raporlama, sistemin herhangi bir noktasından tüm kontrol noktalarına erişebilme imkânı, esneklik, hız ve hataları en aza indirme avantajı sunmaktadır.

Kontrol sistemleri enerji santrallerine ve endüstriyel tesislere sistemin herhangi bir yerinden tüm kontrol parametrelerine erişim imkânı; tek bir kontrol platformu ile tüm sistemin yönetilmesi ve izlenmesi; hızlı komut verme imkânı; elektrik altyapısı ve kontrol sistemlerinin birbirine entegre edilebilmesi; oluşabilecek arızaların önceden tespiti; plansız arızaların engellenmesi ve bakım zamanının azaltılması; güvenilir veri toplama ve hızlı veri akışı gibi birçok avantaj sağlamaktadır.

 

DCS, PLC gibi kontrol sistemleri yanı sıra standart bilgisayar donanımı üzerinde çalışan ve tüm kontrol parametrelerini görsel kontrol araçlarına dönüştüren SCADA yazılımları, sahip oldukları açık protokol sayesinde sistemin gelecekte karşılaşılabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda genişletilebilmesine ve üreticiden bağımsız donanımların sisteme dâhil edilmesine imkan tanımaktadır.

Kontrolmatik, enerji santralleriyle birlikte diğer tüm endüstriyel tesislere özel sunduğu kontrol sistemleri altyapıları ile verimliliği ve güvenliği en üst düzeye taşımakta, kesintisiz üretimi sağlamaktadır. Şirket, müşterilerine PLC, kompakt DCS sistemleri, ileri seviyeli DCS sistemleri, SCADA gibi çözümler sunmaktadır.

Üst Düzey Güvenlik
Kontrolmatik, enerji santralleriyle birlikte diğer tüm endüstriyel tesislere özel sunduğu kontrol sistemleri altyapıları ile verimliliği ve güvenliği en üst düzeye taşımakta, kesintisiz üretim sağlamaktadır.
Üst Düzey Güvenlik
Güvenli Elektrik Altyapısı ve Kontrol Sistemleri
Güvenli Elektrik Altyapısı ve Kontrol Sistemleri

Kontrolmatik, trafo merkezlerinde de kaliteli elektrik altyapısı ve kontrol sistemleri ile üretilen enerjinin güvenli ve kesintisiz biçimde, en az kayıpla iletilmesini sağlamaktadır. Dağıtım sistemine ait tüm ana ve alt ekipmanların izlenmesi ve kontrolü, tüm şalt sahasının bir ana merkezden izlenmesi ve SCADA üzerinden kumandası, sistemin güvenilirliği ve kesintisiz çalışması için gereklidir. Kontrolmatik birçok coğrafyada geniş alan SCADA sistemleri kurarak, birbirinden kilometrelerce uzakta olan merkezleri tek bir noktada birleştirmekte, merkezlerin izlenmesine ve kontrolüne olanak tanımaktadır.

 

Güç sisteminin uzaktan kontrolü esnek ve modüler dizayna sahip RTU (uzak terminal birimleri) aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Kontrolmatik, sistemlerinde güç sistemindeki ölçeklenebilirliğe mükemmel uyum sağlayan RTU’nun açık mimarisini, farklı uygulamalarda her türlü genişletme imkânı sunan donanım ve yazılımlar kullanmaktadır.

Ayrıca enerji iletim ve dağıtım hatlarının herhangi bir noktasında meydana gelebilecek bir hatanın derhal algılanması ve sistem güvenilirliğinin sağlanması önemlidir. Kullanılan sistemler en ufak hata akımını dahi algılayabilecek hassasiyette olmalı, zorlu dış ortam koşullarında da güvenli çalışma sunmalıdır. Kontrolmatik, müşterilerine koruma ve kontrol sistemlerinde kritik çalışma karakteristikleri ile maksimum güvenlik sağlamak adına, marka bağımsız projelendirme, tedarik, kurulum ve test devreye alma hizmetlerini uçtan uca sunmaktadır.