Sonuç bulunamadı!...
Dijitalizasyon, Veri İşleme, Nesnelerin İnterneti
Kontrolmatik nesnelerin interneti ve veri analitiği çözümleri ile müşterilerinin varlıklarına görünürlük kazandırmaktadır.
Kontrolmatik nesnelerin interneti ve veri analitiği çözümleri ile müşterilerinin varlıklarına görünürlük kazandırmaktadır.

Bilişim sektörlerindeki dünya devleri ile ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar sonucu ortaya çıkan son teknoloji yazılım ve donanımlarla kişiye özel çözümler sunan Şirket, başarıyla tamamlanan projelerle kazandığı deneyimle, müşterilerinin güvenilir ve tercih edilen iş ortağı haline gelmiştir. Kontrolmatik’in geliştirdiği çözümler ile tesisler anlık olarak izlenebilmekte ve güçlendirilebilmektedir:

Temel performans göstergeleri-KPI
Mükemmeliyet merkezleri
Gerçek zamanlı eylemler
Enerji tüketim oranları
Hammadde maliyeti
Su tüketim oranları
İşçilik maliyet ve oranları
Çevresel yönetmelikler
Sürekli yenilenme
Tesisinize en uygun uygulamalar
Nesnelerin İnterneti (IoT)
Nesnelerin İnterneti (IoT)

Kontrolmatik, Controlix markasıyla kendi geliştirdiği sensörleri ve bulut tabanlı yazılımları ile veri toplama yönetiminde önemli çözümler sunmaktadır. Modüler bir şekilde tasarlanan geliştirilmiş platform iş değeri yaratmak için büyük veri ortamlarında toplanan verilerin izlenmesi, yönetilmesi ve analizini sağlamaktadır. Birden fazla iletişim protokolü içeren çözümler esneklik sunmakta ve birçok projeye kolayca uyum sağlamaktadır. Şirket kendi tasarımı ve projeye özel bağlantı protokolleriyle 30'dan fazla sensör üretimi sağlamakta ve proje ihtiyaçlarına özgün çözümler sunmaktadır.

​Kontrolmatik, sektörlerin dijital endüstriye geçişinde önemli bir rol oynamaktadır.
Sunduğu hizmetler ile, her şeye bağlanmak; tüm çalışanlar için uygulamalar oluşturmak; makine ve tesis verilerini analiz etmek; artırılmış gerçeklik ile her şeyi deneyimlemek.
​Kontrolmatik, sektörlerin dijital endüstriye geçişinde önemli bir rol oynamaktadır.
Nesnelerin internetinin işletmelere kazandıracağı becerilerden bazıları şunlardır:
Nesnelerin internetinin işletmelere kazandıracağı becerilerden bazıları şunlardır:
Yenilikçi Yeni Teklifler: Nesnelerin interneti (IoT) teknolojisi ürünleri hizmetlere, satış işlemlerini aboneliklere dönüştürebilmektedir.
İş Verimliliği: Bağlı sensör ve aktüatörler, israfı azaltabilen ve faaliyetleri değişen koşullara uyumlu hale getiren veriler sağlamaktadır. İnternet bağlantılı akıllı sayaçlara emek yoğun izleme ve sayaç okuma atanabilmektedir. Enerji sektöründe operatörler, verimliliği ve çalışanların ve toplumun güvenliğini artırmak için ardışık düzenli sensörlerden ve operasyonel veritabanlarıyla entegre havadan gözlemlerden elde edilen verileri kullanmaktadır.
Karar Alma Süreçleri: Nesnelerin interneti çözümleri, gerçekte neler olup bittiğine göre veriye dayalı kararlar verebilmek için veri sağlamaktadır. Ürün geliştiriciler, kullanıcılarının tam olarak hangi özellikleri kullandıklarını ve nasıl kullandıklarını bildiren akıllı ve bağlı ürünler tasarlayabilmektedir. Varlıkların kullanım ve aşınma verileri, yöneticilerin en iyi getiri için varlıkların nerelere konuşlandırılması gerektiğini ve ne zaman emekliye ayrılmaları ve değiştirilmeleri gerektiğini belirlemelerine imkân vermektedir. Üreticiler bu sistemler ile süreç verimlerini ölçebilmekte, oranları reddedebilmekte, düzeltmeleri hızla yapabilmektedir.